Bağlantılar
Türkiye'nin Oyun Sitesi
Seç: Oyun Üye Grup
ŞİMDİ KAYIT OLUN PUAN KAZANIN
EN POPÜLER SİZ OLUN!
Joyistik.com
GRUPLAR
GRUP KUR | TÜM GRUPLAR
SON GELEN ÜYELER
Son Oyun Haberi

2015'in En İyi 5 Indie Oyunu

  joyistikcom - 17 Puan  
23/08/2015 - 12:15:43 - Okunma Sayısı: 2207 | 0 Yorum
2015 en sonunda oyun sektörünün kendi tekrar eden yapısından silkelendiğini gören bir yıl oldu. Büyük bütçeli yapımcıların (THQ, Clover Studio, Zipper) yanı sıra, küçük bütçe ile kişisel olarak oyun üreten yapımcılar da var. Kütüphanede aynı yeri tutabilecek oyunlar bile yapabiliyorlar bazen.

2 Boyutlu pixel-sanatlı oyunlar, 30 yıl eskimiş grafiklerin aslında hâla ilgi çekici olabileceğini kanıtlamış durumda. Ödediğiniz para karşılığında size tahmin edebileceğinizden daha fazla zevk yaşatan bir sürü bu tarz oyun var.

İşte bunlardan 5 tanesi.

5. Westerado: Double Barrelled

Red Dead Redemdion’ı sever misiniz? Eski Batı kültürü, at üstünde silahlı çatışmalar, ve aileden gelen bir intikam hikayesi.

Güzel, çünkü Red Dead Redemption’ı seviyorsanız, Westerado’yu da seveceksiniz. Ostrich Banditos’ (Güzel isim) pixel oyunlarının en gözdesi olan Westerado, ailesi bilinmeyen bir karakter tarafından öldürülmüş olan yalnız bir kovboyun yerine koyuyor sizi.

4. Axiom Verge

Nintendo’nun legions of Metroid fanlarına istediklerini verebilecek kapasitede olmadığını biliyorsunuz, değil mi?

Pekala, tek kişilik yapımcı ordusu olan Thomas Happ, bu işi üstlenmiş ve Axiom Verge’i yaratmış. Tasarlanmış dünya ve harita, Nintendo’nun 1994’lardaki ustalık eserlerini çok andırıyor ve neredeyse onlar kadar başarılı. Karakterinizin yeteneklerini istediğiniz yönde kullanıp harika bir oyun sergileyebilirsiniz.

3. You Must Build A Boat

Naff Mobil oyunlarından bir çoğu bütün platformu lekeledi, sizi mikro ödemeler ve ‘premium’ gibi şeylere kolunuzdan tutup iten ve zorlayan bir sistem ile.

Bathesda’nın ücretsiz olan ve geçen Temmuzda çıkan Fallout Shelter’ı çok iyi bir çıkıştı (oyun isterseniz size satın alma yoluyla ilerleme sağlıyor, fakat aynı zamanda kendi çabanızla zirveye çıkmanıza da izin veriyor), fakat EightyEighty Games’in You Must Build A Boat oyunu mobil oyunlarının ne kadar güzel olabileceğini gösteriyor bize.

2. Invisible Inc.

Don’t Starve, Shank ve Don’t Starve yapımcıları olan Klei Entartainment, bu işteki en iyi kodcular. Ve son yapımları olan Invisible Inc. Kesinlikle çok özel ve izometrik strateji türünde çok başarılı.

Askeri üslerini kaybetmiş olan gizli bir ekip üyelerini oynuyorsunuz. Aşırı derecede gizlilik ve strateji isteyen görevleri oynuyorsunuz. Girdiğiniz yerlerden bilgi ve cephane gibi şeyler toplayıp, gizlice dışarı çıkmaya çalışıyorsunuz. Karşınızda, gizlenmeniz gereken kameralar, korumalar ve hareket algılayıcılar var.

1. Ori & The Blind Forest

Zar zor kazandığınız paranızı Xbox One’a yatırmak için çok sebep yok, fakat içtenlikle önerebileceğimiz şey, Ori & The Blind Forest. Aslında oyun için ayrılan bütçeye baktığınızda buna bir indie başlığı koyamazsınız belki. Fakat küçük bir proje olarak başlayıp küçük stüdyolar aracılığı ile yayılan, sadece Microsoft’un yatırımıyla hayat bulan bir proje bu.

Bahsedilen MOON Studios’ yapımı, sizi Ori gibi sevilesi bir karakterin yerine koyuyor. Küçük şimşek hızındaki bir kedigil tarzı yaratığı oyun boyunca güçlendirdiğiniz bir serüven.
Beğenen yok | Beğenmeyen yok
YORUMLAR
Bu yazıya yorum girilmemiş.
İlk yorumu sen gir 5 puanı kap diğer üyelerin önüne geç!
Güvenli Kodu:
Şimdi yorum yap 5 puan kazan!
Oyunlar


Joyistik.com
GRUPLAR
GRUP KUR | TÜM GRUPLAR
SON GELEN ÜYELER
Joyistik.com 2009 yılında açılan oyun dünyasından haberler, videolar ve oyun forumlarını oyunculara sunmaya devam eden bir oyun sitesidir.


Türkiye'nin en sosyal oyun sitesi!
Şimdi Ücretsiz Kayıt Olun Arkadaşlarınız ile Mesajlaşın!
GRUP BİLDİRİMLERİ
Beğendiğin bir grup yok.
Tüm grupları görmek için tıklayınız.
Grup Kurmak için tıklayın.
ARKADAŞLARIN
Mesajlaşmak için arkadaşın yok!
Aşağıda senin için listelediğimiz üyeler var istersen arkadaşlık teklifi yollayabilirsin.