Bağlantılar
Türkiye'nin Oyun Sitesi
Seç: Oyun Üye Grup
ŞİMDİ KAYIT OLUN PUAN KAZANIN
EN POPÜLER SİZ OLUN!
Joyistik.com
GRUPLAR
GRUP KUR | TÜM GRUPLAR
SON GELEN ÜYELER
Son Oyun Haberi

Şimdiki Çocukların Takdir Etmeyeceği 5 Eski Video Oyunu

  joyistikcom - 17 Puan  
19/08/2015 - 14:33:33 - Okunma Sayısı: 3130 | 0 Yorum
Ne zaman oyun sektörüne giriş yaptığınızın hiç önemi yok, her oyuncu bu başlıkları bir yerde yada başka bir yerde öğrenecektir. Endüstriyi ileriye taşıma yönünde, birçok oyun bu işi üstlenmiş durumda. Oynamaya değer bu oyunlar, oyun sektörünü adım adım ileriye götürmüştür.

Ancak, bu etkiden dolayı bir çok oyun, kendi alanındaki diğer oyunları geride bırakmıştır. Resident Evil 4 gerçekten güzel bir oyundur, fakat çıkışı sebebiyle diğer zombi-hayatta kalma oyunlarını geride bırakmıştır. İşte size bu tarz oyunlardan 5 tanesi.

5.Pong

Oyun sektörünün ve bütün oyunların babası olan Pong, oyun deneyimini insanlara yaşatan ilk oyundu. Bütün topluma hitap eden ve eğlenceli olan bu oyun, oyun sektörünün temelleri atmıştır.

Fakat yukarıda gördüğünüz fotoğraftaki gibi, şimdiki Skyrim ve GTA 5 gibi oyunlar kadar komplex olmamasına rağmen, zamanına göre gerçekten devrim niteliğinde bir oyundu. İnanması gerçekten zor geliyor, fakat gerçek bu.

4. Tomb Raider

Tomb Raider, video oyunu karakterleri arasında en ikonik olan karakterlerden birisidir. 3D platformu yeni yeni gelişmeye başladığında, yaratıcılığın sınırları zorlanmaya başlanmıştı. Level dizaynları ve karakter tasarımları zamanına göre müthiş gözüküyordu.

Talihsiz, kesin tepki veremeyen ve aksak kontroller sebebi ile, tomb raider hareketli bir karakter olmaktansa bir tank gibi oynanıyordu. En basit zıplamaları yapmak bile çok emek istiyordu.

3. Metal Gear Solid

Metal Gear Solid 1998’de piyasaya sürüldüğünde, piyasadaki oyunlar çok basit mekaniklere sahipti. Hikaye kısmı oyuna diğer Metal Gear oyunlarında hiç olmadığı kadar oyunun içine yerleştirilmiş, ve sinematikleri ile süslenmiş.

Tam anlamıyla “oynanış” ve “sinematik” gibi kısımlara ayırılmamış, Konami ikisini çok iyi karıştırmış. Metal Gear Solid, PS1’in ilkel poligonlarını tasarım için çok iyi kullanmış ve devrim niteliğinde bir oyun olmuştur.

2. Half Life 2

En çok saygı duyulan oyunlardan birisi Half Life’tır. Oyuncuların bu oyunun devamının gelmemesine neden bu kadar üzüldüğünü tahmin etmek çok zor değil. Video oyunu tarihinde en etkili gelişmeleri gerçekleştiren , yer çekimi silahından tutun, hayatta kalma-korku tarzı ile kitleleri kendine hayran bırakan bir oyun.

Ancak, çığır açan fizik tabanlı dövüş mekanikleri, oynanış açısından Valve’ın nasıl bir devrim yarattığının kanıtı. 2004’te bir düşmanınızı alıp, onu bir yerlere fırlatıp nasıl yuvarlanarak uçtuklarını görmek gerçekten çok etkileyiciydi.

1. Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III, tam anlamıyla 3D açık-dünya ve vahşet jenerasyonunun lideridir. Third-Person Shooter bakış açısıyla oynana oyun, o zamanlarda hiç görülmemiş bir kamera açısı kullanmış, ve serinin adını bu kadar etkileyici yapan oyun olarak kabul edilmiştir.

Ancak, kendi başlığının teknik başarımları hiçbir zaman sade olarak tanımlanamayacak kadar ileri seviye olurken, son zamanlarda açık dünya oyun karşılaştırmalarında Grand Theft Auto biraz gerilere düşmüş durumda. Sleeping Dogs ve GTA V gibi oyunlardan sonra, Rockstar’ın eski oyunlarına geri dönüp nostalji yapmak pek çekici gelmiyor.
Beğenen yok | Beğenmeyen yok
YORUMLAR
Bu yazıya yorum girilmemiş.
İlk yorumu sen gir 5 puanı kap diğer üyelerin önüne geç!
Güvenli Kodu:
Şimdi yorum yap 5 puan kazan!
Oyunlar


Joyistik.com
GRUPLAR
GRUP KUR | TÜM GRUPLAR
SON GELEN ÜYELER
Joyistik.com 2009 yılında açılan oyun dünyasından haberler, videolar ve oyun forumlarını oyunculara sunmaya devam eden bir oyun sitesidir.


Türkiye'nin en sosyal oyun sitesi!
Şimdi Ücretsiz Kayıt Olun Arkadaşlarınız ile Mesajlaşın!
GRUP BİLDİRİMLERİ
Beğendiğin bir grup yok.
Tüm grupları görmek için tıklayınız.
Grup Kurmak için tıklayın.
ARKADAŞLARIN
Mesajlaşmak için arkadaşın yok!
Aşağıda senin için listelediğimiz üyeler var istersen arkadaşlık teklifi yollayabilirsin.